Корисні поради

З часом білі підошви наших улюблених кед покриваються шаром бруду який важко змити, та й під впливом сонця часом з білих перетворюються в жовті. Якщо, на ваш погляд, час розлучатися з взуттям ще не настав, а повернути їй колишній блиск хотілося б, ось кілька порад, як це зробити.
Як очистити білу підошву кросівок?
Point Green Вам знадобиться звичайний пральний порошок і широка ємність, куди міг би поміститися хоча б один кросівок. Якщо такої ємності немає, можна набрати трохи води у ванну, тільки потім не забудьте її добре помити. Отже, налийте в ємність води, щоб в неї занурилися тільки підошви кросівок, розчиніть у воді достатню кількість прального порошку. Занурте взуття в розчин на 30 хвилин, після чого потріть їх щіткою, сполосніть і висушіть. Ніколи не сушіть взуття на батареї - від цього воно може зіпсуватися.
Як очистити білу підошву кросівок?
Point Green Для другого способу знадобиться звичайна харчова сода, яка є в будинку у кожного. Наберіть трохи соди на вологу ганчірку або на стару зубну щітку, потріть місця забруднення, після чого сполосніть взуття водою.
Як очистити білу підошву кросівок?
Point Green До речі, зубна паста теж ефективно очищає забруднені підошви. За допомогою все тієї ж зубної щітки почистіть ваші кеди, потім сполосніть.
Як очистити білу підошву кросівок?

Якщо бережні способи вам не допомогли, час вступити в бій важкій артилерії.
Point Green Спробуйте почистити підошви за допомогою рідини для зняття лаку на основі ацетону. Обережніше, якщо основна поверхня вашого взуття з текстилю, не торкайтеся її ганчіркою, змоченою в ацетоні.
Порада: якщо ви вирішили скористатися цим методом, беріть білу ганчірку, будь-яка кольорова може під дією ацетону віддати свій колір вашим кедам.
Point Green Змішайте 1 столову ложку столового оцту і 3 столових ложки води, змочіть в розчині ватний диск і обробіть поверхню підошов. Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту: наберіть трохи сухої лимонки на ганчірку, почистіть взуття, потім змийте все водою.
Point Green Можна скористатися нерозбавленим відбілювачем для білизни, тільки вибирайте без вмісту хлору - він може посилити жовтизну підошов, і відмити їх буде вже неможливо. Для роботи з відбілювачем завжди використовуйте рукавички.
Як очистити білу підошву кросівок?




У кожному будинку є градусник (термометр медичний), який ми всі хапаємо при перших ознаках нездужання ... Але може статися і так, що до нездужання призведе сам градусник - якщо його розбити.
(звичайно, мова йде зараз про ртутний, а не електронний градусник).
Невелике введення для тих, хто недооцінює небезпеку ртуті.
Ртуть - речовина 1-го класу небезпеки, особливо шкідливі її пари. У стандартному градуснику міститься до 5 г. ртуті. Якщо градусник розбився в житловій кімнаті з середнім об'ємом приміщення 50 куб. м., то при випаровуванні всієї ртуті (а випаровуватися вона починає при будь-якій плюсовій температурі, причому чим вища температура, тим швидше відбувається випаровування) концентрація парів ртуті в кімнаті досягає 100 мг. на кубометр, що в 30 000 (!) разів більше ГДК (гранично допустимої концентрації) в житловій зоні.
У реальних умовах (з урахуванням вентиляції) при розбитті медичного термометра в кімнаті плошею 12-18 кв. м. концентрація парів ртуті через кілька годин перевищує ПАК в 50-100 разів. Але і це не мало, погодьтесь?

Ясна річ, що тривале знаходження в атмосфері з такими концентраціями ртуті в повітрі небезпечно для здоров'я.
Основні симптоми отруєння ртуттю:

- Слабкість;

- Загальне нездужання;

- Втрата апетиту;

- Болі в горлі в процесі ковтання;

- Сильні головні болі;

- Присмак металу у роті;

- Посилене слиновиділення;

- Набряклість і кровоточивість ясен;

- Нудота і блювота.
Отруєння парами ртуті небезпечне насамперед тим, що симптоми не будуть виникати в перебігу вельми тривалого періоду після безпосереднього контакту з ртуттю. Так що, якщо ви розбили градусник місяць-два тому і належним чином не прибрали, а тепер виникли такі симптоми - бігом до лікаря!
Що робити, щоб не отруїтися парами ртуті?
1. Відкрийте форточки - забезпечте приплив свіжого повітря і кращу вентиляцію.

2. Виведіть з приміщення людей, в першу чергу дітей.

3. Обмежте доступ людей в приміщення (закрийте двері) з метою:
а) Зменшення розносу парів ртуті в суміжні кімнати.
б) Виключити рознос ртуті по суміжних кімнатах на взутті (постелити килимок / ганчірку, змочену розчином марганцівки, на вході).

Після цього приступаємо до самого процесу демеркуризації. Простіше кажучи, знешкодження ртуті:

4. Надівши гумові рукавички, обережно зберіть в будь-яку герметичну тару з щільно прилягаючою кришкою (наприклад, в скляну банку) всі осколки градусника, ну і звичайно, в першу чергу, кульки ртуті.

Майте на увазі! Питома вага ртуті дуже висока (вона більш ніж в 13 разів важче води). При падінні вона може розлетітися на кілька дрібних кульок і, зрозуміло, закотитися в будь-яку тріщинку. Щоб зібрати всю ртуть без залишку скористайтеся підручними засобами. Вам допоможуть: медична груша з тонким наконечником, емальований совок, лейкопластир, скотч, пластилін, замазка і т.п.

УВАГА! Пам'ятайте, що збір крапель ртуті і осколків треба здійснювати від периферії до центру приміщення.
Якщо ртуть розсипалася по килиму чи іншому покриттю з дрібними ворсинками і / або тріщинами, можете після ручного прибирання крапель пропилососити це місце звичайним побутовим пилососом. Звичайно, пилосос сприятиме роздування парів від зібраної ртуті, але він дозволить бути впевненим у відсутності непомічених вами частинок ртуті, які спокійно продовжують завдавати вам шкоду далі. Пилососити потрібно швидко (1-3 хвилини), щоб не надихатися парами ртуті. Зрозуміло, мішок для збору пилу після такого прибирання потрібно буде утилізувати, помістивши попередньо в герметичну ємність. Якщо в пилососі система типу «циклон», весь пил потрібно зсипати в банку з зібраною ртуттю і утилізувати.

5. Після завершення даної роботи необхідно провести хімічну демеркуризацію. У домашніх умовах можна приготувати розчини з підручних засобів:

а) перманганат калію (або попросту марганцівка) + вода;

б) мильно-содовий розчин.
Необхідно почергове застосування обох методів: готується 0,2% водний розчин марганцівки (20 г на відро води). А якщо є вдома соляна кислота, то в цей розчин додається соляна кислота (за вагою раз на 5-10 більше ніж суха марганцівка) і цим розчином за допомогою кисті, щітки, пульверизатора (фарбопульта) обробляється забруднена поверхня.

Через 1 годину необхідно змити продукти реакції мильно-содовим розчином - 4% мила в 5-ти% водному розчині соди. Ці операції необхідно повторювати кілька днів по 2-3 рази на день.

6. При проведенні цих робіт треба думати і про власне здоров'я.

а) Промити марганцівкою і мильно-содовим розчином рукавички, взуття.

б) Прополоскати рот і горло слабо-рожевим розчином марганцівки

в) Ретельно почистити зуби.

г) Прийняти 2-3 таблетки активованого вугілля.
На завершення: всі відходи від термометра, що вам вдалося зібрати в герметичну тару для виключення подальшого забруднення території і вдома, треба здати на підприємство у вашому районі яке має право на утилізацію ртуті та її відходів. Дізнатися про це можна по телефону в довідковій, і, можливо, зателефонувавши в МНС твого району. Викидати, як звичайне сміття, ні в якому разі не можна!

Ну от і все! Наступного разу, коли візьмете в руки термометр, будете акуратнішими! А вже якщо і розіб'єте, то вже знаєте, що робити!

Коментарі