Екологія планети

Чим годувати птахів взимку?

Чим годувати птахів взимку?Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом.
Рекомендовано:
  • Хліб у вигляді крихт буде доречним майже для всіх видів птахів. Важливо використовувати подрібнений черствий хліб. Свіжий на холоді замерзає і птахи не зможуть з ним нічого зробити. Не варто залишати хліб великими скибками - пернаті з ним не впораються.
  • Злакові: пшениця, ячмінь, просо, овес, рис – найулюбленіший корм більшості видів пташок. З круп найкраще підійдуть – вівсяна та перлова.
  • Зернята соняшника - найуніверсальнішиий корм для зимуючих птахів. Велика кількість рослинних жирів у насінні соняшнику робить його важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів.
  • Сало, м'ясо, маргарин дуже люблять синиці, повзики і деякі інші види птахів. Але варто пам'ятати, що птахам можна пропонувати тільки несолоне сало або м'ясо. Шматочки сала нанизуються на мотузку, яка вішається на гілках дерев або чагарників таким чином, щоб вона не дісталася воронам та сорокам, а також кішкам і собакам.
  • Горобина, бузина, калина та глід приваблюють найкрасивіших зимових відвідувачів годівниць – дроздів і омелюхів Охоче ласують ними і снігурі , але на відміну від попередніх видів їдять не ягоди, а кісточки. Плоди потрібно заготовити і висушити заздалегідь, з осені.
  • Насіння клена та ясена (крилатки). Велика їх частина облітає з дерев восени і стають недоступними для птахів. Крилатки збирають восени і вивішують на годівниці. Їх люблять поїдати снігурі, омелюхи і деякі інші відвідувачі пташиних їдалень.
  • Шишки, жолуді, горіхи служать основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Сойки з осені роблять запаси жолудів, ховаючи їх в затишних місцях. Пернаті радо поласують такими гостинцями.
  • Зерно кукурудзи, насіння кавуна, дині, гарбуза та кабачків. Іноді варто просто не викидати те, що нам не треба. Коли їсте кавуни та дині, зберіть і висушіть насіння. Взимку його будуть із задоволенням їсти синиці. Важливо, щоб насіння гарбуза було не смаженим, добре ледь-ледь розчавити його пляшкою чи качалкою.
  • Насіння бур’янів - лободи, кропиви, кінського щавлю, лопуха - чудово підходить для підгодівлі снігурів та інших зерноїдних. Це найдешевший і дуже корисний корм. Рослини краще зберігати пучками у підвішеному вигляді, а зимою встромити у сніг поряд з годівничкою.
  • Смаколи. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. А ще більший сюрприз для птахів, якщо вони будуть червивими. У травні – червні можна наловити травневих, червневих хрущів, які масово літають у вечірні години або інших комах. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене круто і натерте на тертці яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту тощо. На час гніздового періоду непогано помістити в годівниці кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам: шкаралупа курячих яєць або шматки штукатурки.
Заборонено:
Не можна підгодовувати пернатих смаженої, гострої, жирної, кислої або зіпсованої їжею. Важливо розуміти, що птахи рідко гинуть саме через отруєння, але воно веде до ослаблення організму птиці та її захворюванню, що врешті-решт може привести її до смерті.
  • Чорний свіжий хліб викликає бродіння і заворот кишок, що призводить до подальшої смерті птахів.
  • Цитрусові (апельсини і лимони), а також шкірка бананів.
  • Солона їжа - сухарики, насіння, солоне сало – сприяє накопичення солі в організмі птахів викликає отруєння та подальшу загибель.
  • Пшоно також не рекомендується птахам. На відміну від проса, пшоно позбавлене оболонки, що призводить до окислення жирів на його поверхні, появи токсичних речовин, хвороботворних організмів.

Важливо пам’ятати, що це лише ПІДгодівля – птахи отримують від людини лише частину необхідної їжі, а решту свого раціону повинні знаходити самостійно в природі. До виготовлення "їдалень" для птахів можна підійти креативно, але варто пам’ятати, що годівниці обов'язково повинна мати дах, інакше корм може бути засипаний снігом або залитий дощем і стати непридатним для використання. Ще однією умовою вдалої годівниці є розмір вхідного отвору. Він повинен бути настільки широким, щоб пташка могла спокійно проникнути всередину годівниці і безперешкодно залишити її.



Рубрика: ТЯЖКІ НАСЛІДКИ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН.

Кава під загрозою

Як смак кави міняється разом із глобальним потеплінням


Любителів кави може чекати гірша на смак і дорожча кава, оскільки глобальне призводить до зменшення площ, придатних для вирощування кавових зерен, кажуть фахівці з Королівських ботанічних садів К’ю.
Виробництво кави в Ефіопії - колисці цієї сільськогосподарської культури і найбільшому експортері в Африці - може опинитися під серйозною загрозою, якщо не вжити термінових заходів .
“В Ефіопії, як і в решті світу, якщо нічого не робити, то вона смакуватиме гірше і коштуватиме дорожче”, - сказав ВВС дослідник кави з К’ю та один з авторів доповіді.

Чи закінчиться в нас кава?

За минулі 35 років споживання кави зросло вдвічі...
4.9 млрд кг
1980
9.5 млрд кг
2016
Виробництво залежить від екстремальної погоди
Млрд кг

10
8
6
4
2
0
1980
2016
Унаслідок змін клімату площа кавових платацій скоротиться
Частка територій, придатних для вирощування кавових зерен сорту Арабіка, до 2050 року
Нинішній рівень
48%Центральна Америка
60%Бразилія
70%Південно-Східна Азія
Джерело: Міжнародна організація кави, Крістіан Банн ("Журнал змін клімату").
Незважаючи на те, що обсяги глобального виробництва кави за останні два роки знизилися, в цьому році ситуація має змінитися, прогнозує Міжнародна організація кави. Найбільше занепокоєння фермерів і споживачів кави викликає якраз довгострокова перспектива галузі.
Але оскільки експортери були змушені підігрівати попит, запаси кави у виробників на даний момент невеликі, відзначають в Міжнародній організації кави. Однак безвідносно змін клімату в довгостроковій перспективі, цього року стурбованість щодо погодних умов у Бразилії та В'єтнамі - двох найбільших виробниках у світі - спала. Проте зберігаються побоювання, що непередбачувані погодні явища у наступні кілька місяців можуть привести до короткострокового дефіциту зерен.
Найбільше занепокоєння як фермерів, так і кавоманів викликає не дефіцит кавових зерен, а саме довгострокова перспектива галузі.
За словами доктора Тіма Шиллінга, директора інституту "Всесвітнє дослідження кави", що спонсорується глобальною кавовою індустрією, "зміни клімату, хвороби і шкідники, скорочення придатних під каву земель і брак робочої сили становлять величезну загрозу для виробництва високоякісних кавових зерен, при тому, що попит на них зростає з кожним роком".
"Логічним наслідком такого становища є зростання цін на каву", - додає він.

Бразилія: світовий лідер у виробництві кави

Ефіопія - не єдина країна, що має проблеми з вирощуванням кави. Згідно з висновками звіту, опублікованого Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), що діє під егідою ООН, подібна ситауція склалася і в Бразилії.

В останні три роки кількість опадів була нижче норми, і це позначилося на наших врожаях.Інасіо Бріоши, бразильський виробник кави.

ПОВНИЙ ОГЛЯД ПУБЛІКАЦІЇ: http://www.bbc.com/ukrainian/resources/idt-0e9b1050-a8b8-41b5-9b84-e47928a9f1bf




31 жовтня, вівторок

Міжнародний день Чорного моря

Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.
🔻


Море – лише саме слово може викликати низку приємних асоціацій. Наприклад, про неймовірно красиві заходи сонця, білосніжний пісок та про привабливі глибини водойм. 
Найкрасивіші моря світу: це варто побачити

7 найкрасивіших морів світу, які варто побачити у своєму житті

https://24tv.ua/podorozhi_tag695?utm_source=seocopy


Всесвітній день моря (World Maritime Day) — один з міжнародних свят в системі Організації Об'єднаних Націй, передає Ukr.Media. Цей день відзначається з 1978 року за рішенням 10 сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (International Maritime Organization, IMO). До 1980 року він відзначався 17 березня, а потім його дату вирішено було перенести на один із днів останнього повного тижня вересня.
Мета Всесвітнього дня моря — привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Два найбільш важливі завдання — підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою.
За даними ООН, за останні 100 років такі види риб, як тунець, тріска, марлін були виловлені на 90%. Близько 21 мільйона барелів нафти щорічно виливається в моря й океани.
Синтетичні відходи, що скидаються у великі водойми, є причиною загибелі мільйонів морських птахів і 100 000 морських ссавців в рік. Через глобальне потепління за останні 100 років рівень води у великих водоймах планети піднявся на 10-25 сантиметрів. А перевезення вантажів морським транспортом, як найбільш ефективним і рентабельним способом міжнародних перевезень товарів, також порушують екосистеми морів і океанів. Адже 80% глобальної торгівлі здійснюється за допомогою морського транспорту.
Тому проведення Всесвітнього дня моря, який кожен рік присвячений певної актуальної екологічної теми, супроводжується різними природоохоронними заходами, екологічними акціями і мітингами в різних країнах світу.

Всесвітній день бездомних тварин-19 серпня


Моральний прогрес нації можна виміряти тим, 
як ця нація ставиться до тварин. 

Махатма Ганді 


У третю суботу серпня відзначається Всесвітній день бездомних тварин (International Homeless Animals Day). Дата з'явилася в календарі з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з цією пропозицією в 1992 році; починання підтримали зоозахисні організації різних країн. 
Ця дата вважається не святом, а приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їх трагічну долю. По всьому світу цього дня проходять просвітницькі та благодійні заходи. 


На відміну від Всесвітнього дня тварин, який відзначають 4 жовтня і який звертає увагу передовсім до проблем захисту всіх тварин, особливо видів, що зникають, День безпритульних тварин безпосередньо стосується проблем, що виникають у наших колишніх улюблених вихованців. Він стосується нашої уваги саме до тих наших маленьких друзів, які живуть поруч із нами.


Ми відповідаємо за тих, кого приручили!!!!!!! 

         Перший закон, спрямований на захист тварин від жорстокості, був прийнятий у Великобританії. Це сталося в 1822 році. А найсприятливіші для тварин умови – в Австрії, де законодавство забороняє, наприклад, обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо.

Безпритульні тварини, їхня винахідливість і миролюбність, їхня любов до життя – це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві й людям. Поділімося з ними добротою, проявімо до них турботу. Подбаймо про них, адже вони завжди готові відгукнутися на наше добре ставлення, тішити нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості та по-своєму усміхатися нам. Вони люблять людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. Любімо й ми їх, висловлюючи цю любов у практиці свого життя.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=G2PKmbyfMbg



 


Знущання над тваринами відтепер  вважається криміналом

Джерело: http://econews.bei.org.ua/2017/08/blog-post_4.html
У п’ятницю, 4 серпня, в Україні набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Про це повідомляє «Новое время».

Нагадаємо, що 22 червня Верховна Рада прийняла закон №5119-1 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин).

Законом доповнено Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Відповідно до прийнятого закону, жорстоке поводження визначається як «знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Також мова йде про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

Скільки років дадуть за знущання над тваринами

Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання – штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

За задоволення статевої пристрасті з твариною – штраф від 3400 до 8500 грн. Тварину конфіскують.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини – обмеження позбавлення волі строком 3-5 років.

Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин). http://zik.ua/news/2017/08/04/vidsogodni_znushchannya_nad_tvarynamy_vvazhaietsya_kryminalom_1144559

7 серпня відбудеться місячне затемнення

Джерело: http://smila.ua.city/society/764-7-serpnia-vidbudetsia-misiachne-zatemnennia

Астрологи зазначають, що це явище неабияк вплине на поведінку, взаємовідносини та самопочуття людей .
Так, під час часткового затемнення місяць перебуватиме у сузір'ї Водолій, в той час як Сонце буде перебувати у Леві. Максимальна фаза затемнення настане о 21:20 за київським часом, - повідомляє Сміла.city з посиланням на tsn.ua.
Місячне затемнення - це час завершення важливих взаємин. У дні місячного затемнення (з 4 по 11 серпня, оскільки його вплив поширюється на три дні до і на три дні після) таємне стає явним: затемнення завжди висвічує те, що приховано. Місячні затемнення порушують душевний спокій, впливають на розум, але найбільше - на емоції.
Найбільше це затемнення буде впливати на людей, народжених під знаками зодіаку: Водолій (особливо народжені з 3 по 5 лютого), Скорпіон (особливо народжені з 7 по 9 листопада), Лев (особливо народжені з 7 по 9 серпня), Телець (особливо народжені з 5 по 7 травня).
У період затемнення підвищуються дратівливість, вразливість, примхливість, бажання сперечатися, невдоволення собою і оточуючими. З'ясування відносин найчастіше призводить до скандалів і нервових зривів. Не виключені емоційна нестабільність, неадекватність дій, рецидиви психічних хвороб, а також безпричинні капризи дітей.
Крім того, в дні місячного затемнення слід позбавлятися від шкідливих звичок і пороків: кидати курити, вживати алкоголь і наркотики, звільнятися від психологічних залежностей, а також від ігрової залежності. Якщо цього не зробити зараз, в період затемнення, то шкідливі звички і нездорові прихильності в найближчий рік обернуться великими проблемами. Місячне затемнення 7 серпня дає можливість звільнитися від різного роду зв'язків з минулим. Дуже важливо в період з 4 по 11 серпня зайнятися медитацією.


Річний “бюджет” Планети вичерпано: з 2 серпня живемо в борг. 


Все, що ми споживемо цього року після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь.




2 серпня Земля могла б виставити рахунок своїм жителям. Саме в цей день людство вичерпало всі ресурси, які планета може відновити за рік.


День екологічного боргу – це вирахована науковцями приблизна дата, коли людський попит на природні ресурси перевищує можливості Землі їх відновити протягом одного року. Щороку вона змінюється.


Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), зараз людство споживає в 1.7 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1.7 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає – людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може “перетравити”. Це веде до виснаження навколишнього середовища - зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких для Землі та її жителів наслідків.  Кожен зможе дізнатись про свій особистий борг перед Планетою Земля, пройшовши безкоштовний онлайн тест, який з'явиться онлайн 2 серпня в День екологічного боргу.



У 2017 році мешканці різних країн вели різний спосіб життя, відповідно, якби кожен з нас жив як австралієць, то нам би знадобилось 5,2 Планети, американець - 5 Планет, мешканець Південної Кореї - 3,4, Росії - 3,4, Німеччини - 3,2. 
Як бачимо, для забезпечення річних потреб жителів цих країн необхідновід 5,2 до 3,2 планет Земля.
Україна поки не може "похвалитися" такими показниками, однак ресурсу однієї планети нам також недостатньо: за даними 2013 року, українцям потрібно приблизно 1,9 Землі.
Згідно даних Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN)
Україна поки не може "похвалитися" такими показниками, однак ресурсу однієї планети нам також недостатньо: за даними 2013 року, українцям потрібно приблизно 1,9 Землі.
Як зазначає Ірина Миронова, експерт WWF в Україні, важко уявити, але ці 1,9 планети – це результат щоденних дій й способу життя кожної людини.
"Хочете дізнатись, скільки планет потрібно, щоб підтримувати ваш стиль життя і коли настає ваш персональний День екологічного боргу?
Для цього існує спеціальний калькулятор екологічного сліду. Пройдіть тест й отримайте підказки, що ви можете змінити у своєму житті, щоб співмірно існувати в межах однієї планети", – говорить Ірина.
Калькулятор екологічного сліду в Україні буде доступний з 2 серпня, власне, в День екологічного боргу.
Тож що робити у даній ситуації? Намагатися мінімізувати людський вплив на довкілля, адже будь-яке суспільство так чи інакше залишає свій екологічний слід на планеті, який можна виміряти.



У 2016 році день екологічного боргу припав на 8 серпня, тобто з кожним роком ми все швидше споживаємо ресурси планети. Якщо подивитись на стиль життя пересічного громадянина, то така ситуація не дивує. Ми споживаємо все більше, навіть не замислюючись, навіщо нам так багато речей. Споживаємо, не замислюючись про наступні покоління. Споживаємо, бо це приємно нам, не замислюючись, чи це приємно нашій Планеті”,- каже Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.


День екологічного боргу нагадує людям, країнам та організаціям, що потрібні термінові спільні дії, щоб  в майбутньому  дотримуватися планетарних меж і досягти сталого розвитку і стабільності для всіх. Ми маємо навчитися споживати розумно, зберігаючи ресурси нашої планети для майбутніх поколінь.


Дізнайтеся більше, як ви можете допомагати Планеті щодня:


Звіт WWF “Жива Планета” розповідає детальніше про стан здоров’я Землі та наше з нею спільне майбутнє:


Коментарі