Цікаві наукові факти і відкриття *Нове!*



Google святкує 287 років від дня народження Яна Інгенхауза. Вчений прославився завдяки відкриттю фотосинтезу. Фото: gagadget.com

8 грудня Google дудлом відзначив 287-річчя Яна Інгенхауза, відомого голландського фізіолога, біолога і хіміка.

Цей вчений прославився завдяки відкриттю фотосинтезу, інформує "Обозреватель".
Команда Google пише: "У сьогоднішньому Doodle ми відзначаємо величезний внесок цього вченого в наше розуміння природного світу. Для тих, хто читає підручники з біології в цьому навчальному році, не забудьте подякувати Яну Інгенхаузу!".



Чи дійсно кава бадьорить інакше, ніж чай?

Якщо коротко: так! Однак все не так просто.

Кофеїн  досі носить звання найбільш інтенсивного стимулятора. «Він приглушує інші [стимулюючі речовини] у воді», — говорить доктор Крістел Гаскел-Рамзі, психолог-дієтолог з Нортумбрійського університету в Англії. Але кофеїн не діє самостійно — це командний гравець.
Чай, наприклад, містить амінокислоту тіанін. У 2008 році Гаскел-Рамзі показала, що випробовувані, які водночас споживали великі дози кофеїну і тіаніну, відчували себе більш бадьорими та уважними, ніж коли вони приймали їх окремо. Випробовувані також мали кращий час реакції і робочу пам'ять.
Подальше зменшення доз до рівня, який відповідає чашці чаю, показало протилежне: тіанін вбивав ефект бадьорості від кофеїну.
Тим не менш, різні люди по-різному відчувають однакову дозу енергії від кожного напою. «Існують генетичні відмінності в тому, як реагують люди», — говорить Гаскел-Рамзі. Особисто вона, наприклад, уникає кави. «Це занадто стимулюючий для мене [напій]», — говорить вона. Але лише тоді, коли ситуація не безнадійна. «Якось я була на конференції, і чай був жахливим. Через днів чотири чи п'ять мені так не вистачало кофеїну, що, стиснувши зуби, я, нарешті, замовила каву зі збитими вершками».
Джерело: ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ  http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/chi-diysno-kava-badorit-inakshe-nizh-chay

Губка Боб- вид грибів роду Spongiforma чи мультиплікаційний персонаж?

Стівен Хілленберг придумав Губку Боба в середині 90-х, у той час він викладав біологію в Каліфорнійському інституті океанології.

Перший епізод “Губки Боба” був показаний 17 липня 1999 року. Відповідно, цього літа легендарному персонажу виповнилося 18 років.

На етапі створення у Губки Боба було інше ім’я – Хлопчик-Губка (анл. Sponge Boy), але виявилося, що цей бренд вже зареєстрований за миючим засобом, внаслідок чого персонаж був перейменований в Губку Боба.

На честь Губки Боба був названий раніше невідомий вид грибів, який американські біологи виявили в 2010 році на острові Борнео.





Spongiforma squarepantsii (лат.) — вид грибов из рода Spongiforma[en] семейства Болетовые (лат. Boletaceae). Обнаружен в 2010 году Деннисом Дежарденом из Университета Сан-Франциско в тропическом лесу Малайзии (Lambir Hills National Park[en], штат Саравак, остров Калимантан).
Spongiforma squarepantsii
Научная классификация
Международное научное название
Spongiforma squarepantsii Desjardin, Peay & T.D. Bruns, 2011
Ареал
изображение
Красным цветом показан штат Саравак(Калимантан), в котором обнаружен видSpongiforma squarepantsii
Деннис Дежарден, ученый из Сан-Франциско:
Эти грибы правда похожи на губку. Когда они вбирают в себя влагу, вы можете смять их и выжать из них воду, и после этого они вновь приобретут свою первоначальную форму. Большинство грибов не способны к такому восстановлению.

Гриб имеет ярко оранжевый плод, напоминающий по форме морскую губку, слабо пахнущий фруктами и плесенью. При попадании щелочи цвет плода меняется с оранжевого на фиолетовый. У грибов-губок нет шляпки и ножки, и для того, чтобы защитить споры от гибели, S. squarepantsii покрываются слизью.

Личинки, які їдять поліетилен: дослідження українки перемогло на олімпіаді в Бразилії

Українська команда здобула дві золоті медалі на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології, що пройшла 22-29 жовтня 2017 року в Бразилії. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки україни. Перемогу здобули Катерина Малкіна, учениця 11 класу Маріупольського технічного ліцею, та Юрій Паша, випускник Маріупольського технічного ліцею, а нині студент-першокурсник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.



Катерина Малкіна винайшла новий спосіб утилізації поліетилену: його з‘їдають личинки особливих жуків. Відповідне відкриття вже принесло Катерині перемогу на міжнародній олімпіаді. Днями українка перемогла ще на одній екологічній олімпіаді в Бразилії. 



Жуки, личинки яких їд"ять пластик.


Катерина Малкіна виборола «золото» за проект «Новий метод біогенної утилізації поліетилену високої щільності (HDPE)». Відповідний проект  розповідає про можливості певного виду личинок перетравлювати поліетилен.
"Два кілограми личинок можуть з‘їсти 1 кілограм пластику за 1 місяць" - розповідає дівчина у сюжеті Фактів. 
Працювала над власним дослідження протягом 2 років. До того ж, Катерина вже перемогла зі своїм проектом на міжнародному конкурсі. Вона отримала срібну медаль на конкурсі науково-дослідницьких проектів «ISWEEEP», що відбувся у США у червні цього року.
ЕнергоЛайф.інфо  
http://energolife.info/ua/2017/Science/4978/%D0%9B%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D1%96-%D1%97%D0%B4%D1%8F%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%BF%D1%96%D0%B0%D0%B4%D1%96-%D0%B2-%D0%91%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D1%96%D1%97.htm

Сайт "Цікаво знати. Світ цікавих фактів": http://cikavo-znaty.com/marianska-zapadyna-13-cikavyh-faktiv/


Найбільший морський заповідник в світі-
Mаріанська западина





 13 цікавих фактів

Маріанська западина — одне з найбільш малодосліджених місць на нашій планеті. Хоча самий глибокий океанська западина досі приховує безліч таємниць, людині вдалося дізнатися декілька цікавих фактів про його структуру та параметри.


1. Так, тиск в Маріанській западині в 1100 разів більший ніж на рівні моря. З цієї причини занурення живої істоти без спеціального обладнання в западину  — ефективний спосіб звести рахунки з життям.
2. Максимальна глибина Маріанської западини 10 994 метрів ± 40 метрів (згідно з даними 2011 року). Для порівняння — найвищий пік Землі — Еверест — досягає висоти 8 848 метрів, Еверест може повністю покритись водою у Маріанській западині.
3. Свою назву глибоководна западина отримала від Маріанських островів, що знаходяться від нього приблизно в 200 км на захід.
Дослідним місій, що наважилися спуститися в глибоководна западина, відкрилися її більш дивні факти.
4. Вода в Маріанській западині відносно тепла — від 1 до 4 градусів Цельсія. Причина настільки високої температури глибоководної води — гідротермальні джерела, вода навколо яких і зовсім нагрівається до 450 градусів Цельсія.
5. В зпадині мешкають величезні отруйні ксенофіофори. Одноклітинні досягають 10 сантиметрів у діаметрі.
6. Маріанська западина є домом для молюсків. Безхребетні водяться в околицях серпентиновых гідротермальних джерел, які виділяють водень і метан, необхідні для життєдіяльності молюсків.
7. Гідротермальне джерело Шампань у западині виробляє рідкий діоксид вуглецю.
8. Дно западини вкрите в’язким слизом, яка являє собою подрібнені раковини і залишки планктону, перетворені в липку бруд неймовірним тиском води.
9. На глибині близько 414 метрів в Маріанської западини знаходиться діючий вулкан Дайкоку. Виверження вулкана сформували озеро рідкої сірки, температура якого досягає 187 градусів Цельсія.
10. У 2011 році в Маріанської западини були виявлені 4 кам’яних «моста», довжина кожного з яких становить 69 кілометрів. Вчені припускають, що вони утворилися на стику Тихоокеанських і Філіппінських тектонічних плит.
11. Знаменитий режисер Джеймс Кемерон став одним з трьох сміливців, які вчинили спуск в Маріанську западину. Свою подорож творець «Аватара» зробив у 2012 році.
12. Маріанська западина — національний пам’ятник США і найбільший морський заповідник в світі.

13. Маріанська западина — аж ніяк не строго вертикальне заглиблення в морському дні. Формою Маріанська западина нагадує півмісяць довжиною близько 2550 кілометрів і шириною в середньому 69 кілометрів.




Джерело: Yaplakal.com
Незвичайні створіння Маріанської западини (жолоба)

Медуза Бентокодон

Акула-домовик (5,5 м) глибина-900 м


Бочкоплав -760 м

Іглорот (760 м)

Риба-топорик (1500 м)

Наступні фото-джерело: http://lifeglobe.net/entry/1192





Вражає...Особливо риба-Топорик!
Важко уявити таємниці і живі істоти, які приховує безодня западини!
Океани планети є малодослідженими. На Місяці побувало більше людей, ніж в глибинній безодні Маріанської западини!


Дослідження :
Сайт "Весь мир как на ладоне" http://lifeglobe.net/entry/1192





Рубрика "Органи-прототипи"

В якості прототипу для побудови вежі послужила гомілкова кістка.

Е́йфелева ве́жа (фр. la Tour Eiffel) — архітектурна пам'ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. 










Сам Ейфель називав її «300-метровою вежею» (фр. tour de 300 mètres), інша, народна назва — «Залізна леді» (фр. La dame de fer). 

Була зведена як тимчасова споруда в ознаменування сторіччя з дня початку Французької революції та до відкриття паризької Всесвітньої виставки 1889 року, що розташовувалась в палаці Трокадеро з 6 травня до 31 жовтня та символізувала багатство і незалежність Франції. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам, це рішення було скасоване.

ПЕРЕЙТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ...

Цікаво знати. Світ цікавих фактів http://cikavo-znaty.com/283-nayckavsh-faktv-pro-eyfelevu-vezhu-html/

В якості прототипу для побудови вежі послужила гомілкова кістка. Інженер Густав Ейфель уважно її вивчав і застосував всі напрацювання природи в архітектурних цілях.


Ейфель не планував, що його споруда простоїть більше сотні років. Спочатку його проект будувався в пам’ять 100-річного ювілею Французької революції як експонат для Всесвітньої виставки технологій та інженерії – вірніше, як вхідна арка на цю виставку. 
Через 20 років вежу мали розібрати.

Популярний туристичний об'єкт, щорічно приймає понад 6 мільйонів відвідувачів. У 2007 році на вежі побувало 6 893 000 осіб, що на 78 000 відвідувачів більше ніж у 2006, а за її історію з 1889 до 31 грудня 2007 року — 236 445 812 осіб. Вежа стала найвідвідуванішою  і найфотографованішою туристичною пам'яткою світу.



В публікації викоритсано матеріали сайту "Цікаво знати. Світ цікавих фактів"







В Швейцарии впервые на 3D принтере напечатали искусственное сердце




Прототип полностью функционального органа из силикона создали за несколько часов.Впервые в истории ученые смогли создать искусственный человеческий орган. В Швейцарии с помощью 3D-принтера создали мягкое искусственное сердце, говорится в сюжете канала "Украина".
Сердце весит 390 грамм, имеет два желудочка, как и настоящее сердце. 
Впрочем, пока такое сердце пересаживать человеку не будут. Пока этот орган способен на три тысячи сокращений – только один час работы. Но это только пока. 
Напомним, здоровье сердца зависит от того, в каком состоянии находятся сосуды, а вот чистые проходимые сосуды могут быть только у правильно питающихся людей. Врачи длительное время объясняют нам – между нашим питанием и здоровьем нашего сердца есть прямая взаимосвязь.




Супер сайт "Це-цікаво!"

http://tut-cikavo.com/tvaryny/552-tsikavi-fakti-pro-jizhakiv

Матеріали:

 Чому білі ведмеді не їдять пінгвінів?
Чому білі ведмеді не їдять пінгвінів? Це питання іноді ставлять навіть на олімпіадах з біології. Відповіді бувають різні. Наприклад кажуть що ведмедям не подобається запах пінгвінів.
Також існує думка що при вигляді ведмедя пінгвіни стрибають у воду і легко рятуються від білих хижаків. Однак все насправді набагато простіше.
Вся справа в тому що пінгвіни і білі ведмеді живуть на різних полюсах Землі. Пінгвіни живуть на південному полюсі в Антарктиді, а білі ведмеді на північному в Арктиці. І зустрітися їм не судилося. Може це й на краще.

Джерело: http://tut-cikavo.com/tvaryny/592-chomu-bili-vedmedi-ne-jidyat-pingviniv





Всі, хоча б раз в житті, зустрічали цього милого звірка. Гостренька мордочка, чотири пазуристі лапки і дивно гучні звуки, що лунають в основному ночами - це все їжак - нічний житель лісів і полів.
Їжаки - тварини ссавці, з ряду комахоїдних. У природі розселені практично по всій земній кулі, (крім Австралії та Америки). Існує сімнадцять різновидів їжаків. Найбільшого поширення набули 4 види:
Звичайний (який всім знайомий)
 Їжаки, як вид, існують 15 млн. років.
• В античний період шкурки їжаків сушили, натягнувши на дощечці. Виходили прекрасні гребені для вовни овець.
• Народжуються їжаки голими. Тільки на другий-третій день після народження їх тільце починає покриватися голками.
• На голках їжаків збирається велика кількість кліщів, і ось, як раз голки і заважають їжакам позбутися паразитів. Це дозволило вченим ввести одиницю «їжак-годину». Їжак-година - це кліщі, зібрані звіром протягом години під час лісових прогулянок. Такий підрахунок дуже важливий для епідеміологів - дозволяє виявити ступінь зараженості енцефалітом в природних осередках.
Цікаво відбувається знайомство їжаків з новими запахами. Спочатку звірята пробують предмет на смак - облизують його. При цьому в роті їжака з'являється запашна слина. Але на цьому знайомство не закінчується. Тепер в хід йдуть голки - їжаки труться об предмет з незнайомим запахом. Така поведінка їжаків була помічена при їх знайомстві з сигаретами - їжаки наколювали недопалки на свої голки. Не проходили вони повз і носових хусток, що виділяють запах парфумів, проявляли інтерес до кавових зерен.
• Спілкування їжаків відбувається за допомогою свисту. Бурчать вони, коли розлючені.
• У сплячку, на зиму, впадають на 128 днів. В цей час їжаки - холоднокровні тварини, тому що температура тіла - всього 2 градуси. Нормальна ж температура тіла - 34 градуси (в період неспання).
• Частота дихання їжаків в період сплячки і неспання різна: в сплячці вона становить 6-8 разів на хвилину, а у нормальному стані - 40-50 разів.
• У момент серйозної небезпеки їжаки не тільки випорожнюються, але і вивалюються в своїх фекаліях. Очевидно, така поведінка звірків - їх спосіб захисту. Також при небезпеці їжаки згортаються в клубок. Виняток становить вухатий їжак, який рятується від ворогів втечею.
• Їжаків легко приручити. Вони прекрасно знаходять «спільну мову» з собаками і кішками.
їжак
• Є у їжаків і хвости. У звичайного їжака довжина хвоста не більше 3 см.
• Вважається, що їжаки розрізняють кольори, хоча похвалитися зором не можуть.
Зацікавила публікація? Деталі,,,,,http://tut-cikavo.com/tvaryny/552-tsikavi-fakti-pro-jizhakiv



Цікаві наукові відкриття


ТСН ВРАЖАЄ: найдивовижніші біологічні відкриття XXI ст.

Наукові склали своєрідний "рейтинг" найбільш дивовижних створінь, відкритих з початку нового, XXI сторіччя.

На Філіппінах біологи відкрили рослину, яка харчується пацюками, у Таїланді мешкає слизняк-"гурман", а в Папуа-Новій Гвинеї - жаба-буратіно, яка демонструє своє збудження носом.

Жаба-буратіно


На Землі живуть більше шести мільйонів різноманітних істот, і щороку вчені відкривають нові й нові види.

Наукові склали своєрідний "рейтинг" найбільш дивовижних створінь, відкритих з початку нового, XXI сторіччя.

Міжнародна експедиція екологів і географів (Conservation International and the National Geographic Society) нещодавно повернулася з Папуа - Новій Гвінеї. В одному з віддалених районів - в горах Фойя (близько 2000 метрів над рівнем моря) - вчені виявили невідому раніше деревну жабу. У неї виріс досить довгий ніс. За цей жабу назвали Піноккіо (Pinocchio frog), чи – Буратіно.

Як з'ясувалося, у самців ніс має велике сексуальне значення – він піднімається, коли самець починає проявляти підвищений інтерес до самки з метою спаровування. І опускається, коли він ні про що "непристойне" не думає.

Кульок, що поїдає пацюків

На Філіппінах, на острові Палаван, британські біологи відкрили новий вид м'ясоїдної рослини.

"Це найбільша з усіх відомих хижих рослин. Харчується не тільки комахами, але й невеликими тваринами кшталт мишей і щурів", - розповів біолог Стюарт Макферсон.

Назвали монстра Ловчий лист Аттенборо (Attenborough's Pitcher, Nepenthes attenboroughii) на честь знаменитого популяризатора світу природи, британського натураліста і телеведучого Девіда Аттенборо.

Рослина згортає своє листя (16 - 30 см) в кульки і виробляє всередині в'язку рідину. Цими кульками і ловить усіляку живність відповідних розмірів. А потім поїдає її.

Черв'як з бомбами

Зелені бомбардувальники (Swima bombiviridis) - так охрестили дослідники раніше невідомі науці види кільчастих хробаків завдовжки від 18 до 93 мм. Їх знайшли морські біологи зі США та Швеції, використавши дистанційні глибоководні роботи "Тібурон". Відкриття було зроблено на глибинах 1800 - 3700 метрів у бухті Монтеррей, що біля тихоокеанського узбережжя США.

Бомбардувальниками черв'яків назвали за аналогією з військовими літаками. Адже вони використовують захисний прийом, дуже схожий з так званими тепловими пастками, завдяки яким пілоти літаків обманюють самонавідні ракети.

У момент небезпеки черв'як вистрілює зі своїх зябер "снаряди" - кульки, заповнені рідиною. Вони інтенсивно світяться зеленим кольором протягом декількох секунд, після чого повільно згасають. Вчені вважають, що кульки здатні відволікати хижаків досить тривалий час, для того щоб черв'як міг втекти.

Мочалка-кілер


Глибоководна губка-вбивця (Killer Sponge) схожа на дзигу. Її виявили у водах Нової Зеландії, причому істота м'ясоїдна - що нечувано для губок.

У кілера є скелетна голка, яка свідчить про дуже стародавнє походження. Раніше подібний скелет зустрічався тільки у тварин, які жили в ранній юрський період, майже двісті мільйонів років тому. Це відкриття наводить на думку, що людство, прагнучи підкорити космічні глибини, практично нічого не знає про глибини Світового океану.

Слизняк-гурман


Слизняку Aiteng ater біологи присвятили окрему родину - Aitengidae - через незвичайні гастрономічні уподобання цієї істоти. Він просто обожнює "страви" з комах. Споріднені з ним види обмежуються водоростями і яйцями молюсків. Назва походить від Ай Тен - так називають ляльок у Південному Таїланді, гладких і чорних, як багнюка. Водиться слизняк в Сіамській затоці біля Таїланду.

Риба-Дракула

Риба-Дракула (Danionella dracula) отримала своє прізвисько за химерні ікла. Як у міфічних вампірів. Незважаючи на страхітливий вигляд, рибка не є небезпечною. Дрібна. Ікла є тільки у чоловічих особин. І вони їх використовують лише під час бійки з іншими самцями.

На диво, Дракула відноситься до сімейства коропових – повністю беззубих і смачних. Водиться в річках М'янми, в західній частині півострова Індокитай.

Картопля-вим'я


На Мадагаскарі знайдено солодкий картопля, що формою нагадує вим'я корови. Наукова назва його - вимо'яподібний ямс (Udderly Weird Yam, Dioscorea orangeana). У цього екзотичного примірника кілька пальцеподібних часток, тоді як у звичайних - по одній.

Гігантська павучиха

Найбільший вид, що відноситься до золотих павуків-колопрядів (golden silk orb-weavers), відкрили Матьяж Кунтнер з Національного інституту біології Словенії та Джонатан Коддінгтон зі Смітсоніанського Національного музею природознавства. Виявлені павуки - Nephila komaci - виявилися рекордсменами за розміром. Розмаху лап у них досягає 15 сантиметрів. При цьому самки більші за самців у п'ять разів.

За словами вчених, це приклад роботи еволюції, зацікавленої в отриманні більшого потомства. "Це саме самки величезні, а не самці малі", - пояснюють дослідники. Павуки мешкають в національному парку ПАР і на Мадагаскарі.

Гриб на прізвисько Скромний фалос


На островах Сан-Томе і Принсипі в Гвінейській затоці Атлантичного океану біологам несподівано натрапив на очі дивний гриб, який недовго думаючи назвали Маленька гідність (Small Favor). А потім все-таки додали ще одну назву - Скромний фалос (Phallus drewesii) - за приголомшливу подібність з відповідним людським органом. У грибі всього 5 сантиметрів. Звідси і скромність.

 Більше читайте тутhttps://tsn.ua/tsikavinki/naydivovizhnishi-biologichni-vidkrittya-xxi-st-skromniy-falos-i-mochalka-kiler.html


Нобелівську премію з медицини дали за дослідження біологічного годинника



Джерело: КорреспонденТ. net

Корреспондент.net, 2 жовтня 2017, 13:46

чені досліджували принцип біологічного годинника

Вчені проводили дослідження незалежно один від одного.

Нобелівська премія з фізіології та медицини за 2017 рік дістанеться вченим Джеффрі Холу, Майклу Розбашу і Майклу Янгу за вивчення молекулярних механізмів, які контролюють добовий режим, повідомляє РІА Новости.
Лауреати відкрили молекулярні механізми, що лежать в основі циркадних ритмів - добових коливань різних параметрів організму, характерних, практично, для всіх живих істот.
Відзначається, що вчені проводили дослідження незалежно один від одного на плодовій мушці Drosophila melanogaster. Вони відкрили ген і білок period, концентрація якого коливається з періодичністю 24 години і визначає роботу "біологічного годинника" тварини.
Церемонія нагородження лауреатів відбудеться, за традицією, 10 грудня в день смерті Альфреда Нобеля.
 Призовий фонд-1 млн. доларів США.


Мушки-дрозофіли лікуються алкоголем

Джерело: КорреспонденТ. net

http://ua.korrespondent.net/tech/science/1321387-mushki-drozofili-likuyutsya-alkogolem

Плодові мушки (Drosophila melanogaster), щоб позбутися від паразитів, які населяють їхнє тіло, вишукують і вживають у їжу спирти.

Оси відкладають у тіла дрозофіл яйця, які в процесі росту вбивають свого господаря. Таким чином, дрозофіли займаються самолікуванням за допомогою алкоголю.

Цей феномен виявив Тодд Шленка (Todd Schlenke) і його колеги з американського університету Еморі.

Вчені виростили дві групи плодових мушок: одну - здорову, іншу - заражену паразитами. Дрозофіли розвивалися в чашках Петрі. Одна була заповнена звичайною їжею, друга - стандартножю їжею з додаванням алкоголю. Вміст спиртів був приблизно таким же як в пиві, додає New Scientist.

Виявилося, що мушки з паразитами в тілах обирали алкогольну дієту (80% хворих дрозофіл перебралися ближче до їжі з алкоголем). У той же час лише 30% здорових особин вибрали їжу, багату спиртами.

Пізніше з'ясувалося, що паразити не "вилуплювалися" з тіл "питущих" дрозофіл, що говорить про дієвість такого самолікування.

Американські ентомологи встановили, що потомство ос відмирало, а їхні органи фактично вивалювалися з їхніх тіл назовні.
Логічно, що дорослі особини ос побоювалися відкладати яйця в тіла мушок, які фактично плавали в морі алкоголю.

При цьому самі дрозофіли наділені природним захистом від токсичної дії алкоголю, оскільки їхній молодняк часто розвивається в гнилих фруктах. Зазначимо, що це не перший приклад самолікування комах, проте вперше ентомологи знаходять у їх "аптечці" алкоголь.

Втім вчені застерігають, що копіювати поведінку дрозофіл немає сенсу. Оскільки, незважаючи на те, що плодові мушки і є модельним організмом для людини, вони все ж мають абсолютно інший обмін речовин.



"Ми все-таки не живемо в океані етанолу, наші організми не в змозі переробляти спирт в таких кількостях", - додає професор Мей Беренбаум (May Berenbaum) з університету Іллінойсу, яка не брала участь у цьому дослідженні.



Як розмножуються мушки дрозофіли? 
Чому в квартирі заводиться плодова мушка дрозофіла і як від неї позбутися?

Дрозофіли можуть перехитрити господарів квартири: поки їх шукають на кухні, поблизу продуктів харчування, мошки можуть ховатися в горщиках з кімнатними квітами.


Живлення

У кишечнику дрозофіли постійно містяться дріжджі, здебільшого це види, що є на поверхні ягід і плодів. За сприятливих умов вони швидко розмножуються й утворюють значну біомасу, якою живляться личинки дрозофіли. Дорослі мушки, перелітаючи від рослини до рослини, розповсюджують дріжджі.

Розмноження

Дрозофіли мають найбільші за розміром серед усіх живих організмів сперматозоїди. Так, у Drosophila bifurca довжина сперматозоїдів досягає 5,8 см, що у 20 разів перевищує довжину тіла самих комах (сперматозоїди скручені у «клубки» діаметром близько 50 мкм - тобто 1/20 мм).
Плодова муха в своєму розвитку проходить три стадії, характерні для всіх двокрилих комах:
Яйця, відкладені самкою 
Личинки 
Доросла дрозофіла
Яйця і личинки комахи пристосовані для проживання в напіврідкому середовищі. Самка плодової мухи відкладає яйця на напіврозкладені фрукти або іншу живильне середовище. Вони тримаються на поверхні завдяки спеціальним поплавцевим камерам. Розмір яєць становить близько 0,5 мм. Личинки, що вилупилися з яєць, білого кольору, мають довжину до 3,5 мм. Достатня кількість їжі в даний період розвитку має вирішальне значення, від цього залежить розмір і життєздатність що з’явилися мух. Перший час личинки плавають на поверхні живильного середовища, потім йдуть углиб і знаходяться там до моменту лялькування. Через чотири дні з лялечок з’являються молоді дрозофіли, які через вісім годин стають статевозрілими. Самки плодової мухи починають відкладати яйця на другу добу і здійснюють цей процес до кінця життя. За один раз самка відкладає зазвичай 50-80 яєць.
Скільки живе дрозофіла – багато в чому залежить від навколишньої температури. Якщо температура повітря дорівнює 25 градусів, то муха живе близько 10 днів, при зниженні до 18 тривалість життя збільшується приблизно в два рази. В зимовий період життєвий цикл може збільшуватися до 2,5 місяців.
Методи боротьби з дрозофилами
Дрозофіли в достатку живуть у місцях зберігання та переробки фруктів і овочів, звідки розносяться по торговим точкам. Стає зрозуміло, звідки плодові мухи беруться в квартирі. Одного разу занесені в житло людини, вони стрімко розмножуються, і позбутися від дрозофіл стає непросто. Маючи мініатюрні розміри, ці комахи легко по вентиляційних каналах і дрібним щілинах мігрують в багатоквартирних будинках, несподівано з’являючись в квартирі, де знайшовся джерело їжі. Вони поселяються в сміттєвих відрах, сміттєпроводів і навіть в домашніх кольорах, якщо господарі поливають їх досить рясно.
Для того щоб позбутися від цієї напасті, потрібно в першу чергу постаратися позбавити мух їжі і місць розмноження. Боротися з ними треба починати з використання заходів профілактики в квартирі:
    Простежити, звідки беруться дрозофіли на кухні. Це може бути підмоклий картопля, зіпсований цибулю або загниваючі фрукти. Джерелом їжі для мух може послужити шматочок яблука, що завалився в щілину. Необхідно негайно позбутися зіпсованих продуктів. Ретельно мити годівниці тварин відразу після годування, це також допоможе боротися з даними комахами. Необхідно закривати відро для сміття, мити його і своєчасно позбавлятися від сміття. Регулярно перевіряти ємності з овочами і фруктами. При виявленні зіпсованих плодів треба негайно від них позбутися. Не залишати брудний посуд в раковині. Дрозофіли часто оселяються в домашніх кольорах, звідки їх досить непросто вивести. Для позбавлення від мух необхідно зменшити полив, грунт покрити сухим мульчирующим шаром. Бажано винести горщики в інше приміщення, де комахою нічим буде харчуватися.
Якщо профілактичні заходи проводитимуться ретельно і регулярно, то позбутися від докучливих плодових мух можна без використання хімічних препаратів – через деякий час, який залежить від того, скільки проживе дрозофіла без їжі, вони зникнуть самі. В іншому випадку доведеться вдаватися до більш серйозних заходів – застосуванню отрутохімікатів і пасток
А також наступна публікація, що стане в нагоді___http://vidpoviday.com/zvidki-v-nashix-kvartirax-berutsya-muxi









  • Овочі і фрукти потрібно ретельно промивати гарячою водою, а краще обдавати окропом, щоб загинули всі яйця дрозофіли.
  • Так як для запуску життєвого циклу мушки потрібно тепло, продукти слід зберігати в холодильнику. У зимовий час року можна відкрити вікна і проморозити кухню.
  • Потрібно своєчасно позбавлятися від гнилих продуктів.
  • Регулярне прибирання місць зберігання овочів і фруктів, потрібна для того, щоб позбутися залишків органіки, якою живляться личинки.
  • Необхідно ретельно вимивати підлогу на кухні, щоб не залишилося ні найменшого шматочка солодкої їжі або краплі соку.
  • Потрібно часто виносити сміття і вимивати сміттєві відра.Звідки в наших квартирах беруться мухи
  • Не можна надовго залишати брудний посуд.
  • Банки з медом і варенням повинні бути щільно закритими, щоб дорослі мухи не могли потрапити туди і відкласти яйця.
  • Можна використовувати липкі стрічки і рослини з жахливими запахами.
  • Коментарі